2012-ben a Művészeti Szakkollégium a tehetséggondozás szándékával alakult meg, amely a Kar hallgatóinak szellemi és közösségi műhelyeként működik. A szakkollégium először Takáts Gyula nevét viselte, majd 2014 márciusában Makovecz Imre nevét vette fel. A szakkollégium logójában megtalálható MI nevet rövidítésként használjuk, ami utal az erős közösségi formára is.
Az a szándékunk, hogy a hallgatók olyan művészképzésben vegyenek részt, amelynek eredményeként művelt, gondolkodó alkotókká válnak, önállóan kezdeményeznek, saját véleményüket képviselik, s képesek a társadalomban eligazodni, értékeket megbecsülni és felmutatni, valamint autonóm módon cselekedni, alkotni.
A szakkollégisták több szakról érkeztek, ami erős felhajtó erőként, inspirációként működik a közös munka során. A tagoknak külön kollégiumi rész, műterem, könyvtárszoba áll rendelkezésére, valamint tanulmányutakon, pályázatokon, kiállításokon vesznek részt.
A 2019-20-as tanévben a Makovecz Imre Művészeti Szakkollégium titkára Stamler Emma, a vezető tanár Szigethy Anna DLA adjunktus.
Cseke Fruzsina
Képalkotás BA
Talán az egyik legfontosabb dolog, amit elmondhatok magamról, hogy mennyire szeretem a művészeteket. Korábban alkalmazott grafikát tanultam és most képalkotás szakos hallgatóként örülök, hogy a festészettel és a képalkotás más lehetőségeivel is megismerkedhetek. A képzőművészet mellett zenével is foglalkozom. Legyen bármelyik művészeti ág, amikor dolgozom, szeretek természetes, egyszerű formából kiindulni és letisztultságra törekedni.
Darázs Dániel
Fotográfia BA
A fotózás középiskolás éveim eleje óta érdekel. Mint művészeti ág csak a végzős évemben vált számomra érdekessé. Budapesten a Práter utcai Fotográfus képzésen szereztem szakmát érettségi után. Munkáim során nagyon fontosnak tartom a precizitást, elmélyülést a kívánt cél elérése érdekében. A fotográfia minden ága és technikája érdekel. A hagyományos filmes fotózás és laborálás közel a szívemhez, rengetek kreatív lehetőséget kínál ez a technika és ezeket előszeretettel használom ki munkáim során.
Dóka Gábor
Fotográfia BA
A fotográfiával, mint komolyabban 2015 nyarán találkoztam egy nyári szabadegyetem keretein belül, ahol két hétig tanulhattam az analóg fotográfia alapjait és rejtelmeit, majd innentől egyértelművé vált számomra, hogy ez az az út amit járni szeretnék, a szerelem, így nem is volt kérdéses, hogy tovább tanulás során ezt szeretném tanulni és ez az a szakma amiben szeretnék elhelyezkedni.
Gábriel András
Fotográfia BA
17 éves koromban ismerkedtem meg a fotográfiával, és hamarosan úgy döntöttem, ilyen irányban szeretnék továbbtanulni. Kifejezetten szeretem a tervezési részét a fotográfiának, ezért örülök, hogy a szakkollégium több lehetőséget ad a csoportos munkára. Azt gondolom, egymástól is tudunk annyit - ha nem többet - tanulni, mint tanárainktól.
A fotográfia mellett a mozgókép világa is közel áll hozzám, számomra ez az a két médium, amivel a leginkább ki tudom fejezni magam.
Gillich Bettina
Képalkotás BA
Korábban semmilyen művészeti képzésben nem volt részem és talán eddig ez volt a legjobb döntésem, hogy művészeti egyetemre jelentkeztem és végre a művészettel foglalkozhatok. Rengeteget fejlődtem az elmúlt pár évben és iszonyú sok ötletem van, bármi meg tud ihletni. Színes egyéniségnek tartom magam, de ez az öltözködésemen nem látszik, mert ott a goth szubkultúrát erősítem és eléggé nagy hatással van rám esztétikailag is. Szeretek sok mindennel foglalkozni például sketchbookokat vezetni, kollázsolni és smink kreációkat csinálni, de versírással is próbálkozom.
Horváth Dalma
Képalkotás BA
Grafikát és Kiadvány szerkesztést tanultam, viszont szeretném tágítani tudásom és sok mindent kipróbálni. Egyéb művészeti ágak is érdekelnek, mint például a szobrászat, könyvkötészet, de szívesen kipróbálnám az ács szakmát is. Alkotásaim zöme a kedvemtől függően alakul, változik. Szeretem kikérni barátaim véleményét munkáimmal kapcsolatban és ezt követően néha akár alakítom is műveimet. Kedvenceim a plakátok, brosúrák, borítók és a sokszorositó grafika bármely formája, legszívesebben ezen a vonalon tevékenykedem.
Jákóhalmi Zsófia
Látványtervezés BA
A művészet kiskorom óta meghatározó eleme az életemnek. Kezdetben a zenei oldala, később viszont az ipar- és képzőművészeti része vált hangsúlyosabbá.
2018-ban végeztem a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola textil szakán. Itt nemcsak a saját szakomon belül mozoghattam, de évfolyamtársaim is bevontak saját munkáikba. Ötödév végére rájöttem, hogy szélesíteném tanulmányaim fókuszát, így felvételiztem a Kaposvári Egyetemre és sokszínűsége miatt Látványtervezés szakra. Manapság főleg a természetből merített, organikus és letisztult formák inspirálnak.
Ludman Dániel
Fotográfia BA
Fotózás mellett a mozgókép is közel áll hozzám. Ha belefogok valamibe, igyekszem teljes odaadással és odafigyeléssel csinálni azt. Élvezem a kihívásokat, a másokkal való munkát és amiben csak tudom, kipróbálni magamat.
Májer Viktória Katalin
Képalkotás BA
Alkalmazott grafikát tanultam középiskolában, ezért szívesen készítek logókat, illusztrációkat és plakátokat. Lenyűgöznek az absztrakt expresszionista és hiperrealista művészek, a Fauve-k munkái. Szeretem a detektívregényeket, a novellákat; sütni, kirándulni. Leginkább absztrakt képeket festek a szabadidőmben, mivel ezek a munkák tükrözik legjobban személyiségemet, gyors hangulatváltásaimat. Fotózni csak akkor szoktam, ha valami izgalmasat találok. A fény, az árnyékok, a tükröződések és a tükörképek nagyon érdekesek számomra.
Stamler Emma
Fotográfia BA
2015-ben végeztem a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnáziumban, ahol kivételesen jó művészeti oktatásban volt részem, ahhoz képest, hogy nem speciálisan művészeti intézményről van szó. Általános iskolás koromban kezdett érdekelni a fényképezés. Akkor még más művészeti ágak mellett, de később világossá vált, hogy számomra ez a legkifejezőbb eszköz. Évekig a fotográfia alkalmazott része állt közel hozzám, de ez idővel megváltozott.
Művészcsaládban nőttem fel, ahol mindig is nagyon fontos volt a vizualitás, vizuális esztétika. Mindig érdekelt a szürrealizmus, illetve a groteszk látványvilág, ezt valamilyen szinten édesapámtól örököltem; az ő bohókás és lehetetlen rajzai egyszerűen beépültek gondolkodásomba.
Szabó Anna Mária
Látványtervezés BA
Már egészen kiskorom óta foglalkoztat a művészet világa, folyamatosan kerestem a lehetőségeket a fejlődésre, minél több technika elsajátítására. Mindig is szerettem rajzolni, festeni; porpasztellel, tussal, szénnel alkotni. Közel állnak hozzám a tervezési folyamatok is, ezért jelentkeztem látványtervezés szakra. Nagyon lenyűgöz a színház világa, többek között azért választottam ezt a szakot, mert megtetszett benne, hogy rengeteg művészeti ágat ötvöz, például az irodalmat, zenét, festészetet, építészetet. Éppen ezért érzem szükségét annak, hogy látókörömet folyamatosan szélesítsem és minél több mindenben szerezzek tapasztalatot.
Szita Réka
Mozgókép BA
A Mozgóképkultúra- és médiaismeret szakirány másodéves hallgatója vagyok. Korábban animációt is tanultam; az írás, a film és az animáció egyaránt érdekel: mindegyikkel szeretnék foglalkozni a jövőben, egymással is vegyítve a műfajokat. A filmen belül leginkább a forgatókönyvírás, a vágás és a rendezés az, ami foglalkoztat. A kísérletező, mágikus realista regények vagy a drámák érdekelnek leginkább.
Szövetes Beatrix
Fotográfia BA
Emlékszem a pillanatra, amikor unokatesóm a kezembe nyomott egy Canon 400D fényképezőgépet. Tízéves lehettem, de ahogy a kezemben tartottam, hirtelen megéreztem, hogy ez az én rendeltetésem. Láttam magamat és a jövőmet abban a fényképezőgépben, így hát elvégeztem az NKE nemzetközi közigazgatás szervező szakát, majd végül egy művészeti és médiafotográfus OKJ-n keresztül eljutottam ide, Kaposvárra. Ezen a többéves, hosszú úton rájöttem, hogy mennyire fontosak nekem az állatok, legfőképpen a kutyák, a barátságaim, a szerelmeim, egy jót főzni és aztán érezni az ízeket, a tubi, önmagam reprezentálása a testemen keresztül, na meg persze maga a fotó mint művészeti forma, ami segít megosztani a szenvedélyeimet a világgal - és nem utolsó sorban saját magammal is, hogy tudjak emlékezni.
MI - Makovecz Imre Művészeti Szakkolégium eseményei, programjai
Szakkollégisták egyéni sikerei:
7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40. | Pf.: 16. | Tel.: 82/505-800, 82/505-900 | Fax: 82/505-896
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.